Jednoduchšie skenovanie QR kódov na tvojom iPhone

Andrej Gažík

QR kód, divne vyzerajúca pixelovaná mozajka v tvare štvorca, ktorá ťa sprevádza takmer na na každom kroku.

S QR kódmi sa môžeš stretnúť skoro všade po celom svete. Je to jednoduchá cesta, ako sa rýchlo dostať k nejakej informácii alebo zdielať nejakú stránku. Bohužiaľ, iPhone nemá vlastnú aplikáciu na skenovanie QR kódov a práve, preto je užívateľ odkázaný na externé aplikácie. Jedna z aplikácií, ktorá ti umožní QR kódy skenovať je aplikácia Google Chrome.
V poslednej aktualizácii aplikácie Google Chrome je umožnené používateľom skenovať QR kódy.

Ako využívať skenovanie s aplikáciou Google Chrome:
1. Z App Storesi nainštaluj Google Chrome app na tvoj iPhone alebo iné iOS zariadenie, pokiaľ máš už máš nainštalovanú uisti sa, že je nainštalovaná aj jej najnovšia verzia.

2. Z home screenu tvojho iPhone stiahni hornú lištu a do spotlight search baru napíš "qr" a hneď sa ti zobrazí možnosť "Scan QR Code", ktorú následne zvolíš.

Zdroj: osxdaily.com

3. Po dotyku na "Scan QR Code" sa ti otvorí QR skener zakomponovaný v Google Chrome aplikácii a môžeš začať so skenovaním všetkých QR kódov sveta. Zdroj: osxdaily.com

Ďaľšia možnosť ako sa dostať ku QR skeneru je využitím 3D touchu. 3D Touch na ikonu Google Chrome ti otvorí externé menu, ktoré obsahuje možnosť "Scan QR Code".

Zdroj: osxdaily.com

Záleží už len na tebe, ako užitočné to pre teba bude a ako často skenuješ QR kódy.


Zdroj titulej foto: cnet.com
Zdroj: osxdaily.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre