3 tipy ako si nabiť svoj iPhone rýchlejšie

Janka Hušvétyová

Väčšine z nás nevydrží jedno nabitie iPhonu celý deň a preto sa väčšinou hneď popoludní napájame na nabíjačku. A kedže to je "zdĺhavý" proces, existuje pár spôsobov ako ho urýchliť.

1. Zapnite si režim lietadlo
Zatiaľ čo váš iPhone je pripojený k nabíjačke, pravdepodobne dopĺňa svoju batériu, no nie tak efektívne. To preto, že zariadenie je stále pripojené na Wi-Fi, Bluetooth, a ďalšie iné bezdrôtové spojenia. Keď ale zapnete režim lietadlo, určite si všimnete že zariadenie sa nabíja omnoho rýchlejšie.
Jedinou nevýhodou je že nebudete schopný prijímať hovory a SMSky.
Zdroj: quora.com

2. Použite výkonnejšiu nabíjačku
Najnovšie Apple nabíjačky sú schopné tlačiť 1 ampér pri 5 wattoch. Samozrejme, nieje to zlé, no pozrime sa na nové iPad nabíjačky ktoré sú schopné tlačiť 2,1 ampéra pri 12 wattoch. Rozdiel je hneď viditeľný, hlavne pri nabíjaní, kedže z 10-15% sa na 90 alebo dokonca 100%, dostanete asi za 45 minút.
Zdroj: abcnews.go.com 3. Kompletné vypnutie zariadenia
Tento tip ide ruka v ruke s režimom lietadlo, ktorý bol spomenutý v prvom bode. Avšak, namiesto jednoduchého vypnutia nespočetného množstva bezdrôtových možností pripojenia, úplné vypnutie iPhonu neumožní len rýchlejšie nabitie, ale tiež pomôže zaistiť aby teplota zariadenia zostala nízka počas celého procesu.
Zdroj: simonblog.com

Zdroj titulnej foto: imore.com
Zdroj: idropnews.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre