Apple spolupracuje s firmou RealFace

Janka Hušvétyová

Apple zakúpil spoločnosť RealFace, čo je firma kyberochrany a strojového učenia ktorá sa špecializuje na technológiu rozpoznávania tvárí.

Magazín Times of Israel dňa 19. februára 2017 vyhlásil, že spoločnosť z Tel Aviv, ktorá bola založená v roku 2014, bola odkúpená Apple za odhadovanú cenu 2.000.000 $, zatiaľ čo Calcalist povedal, že dohoda bola nakoniec stanovená na "niekoľko miliónov dolárov".
Zdroj: macrumors.com V súčastnosti je webová stránka spoločnosti RealFace offline, ale podľa propagačného materiálu vyvinula unikátnu technológiu rozpoznávania tváre, ktorá využíva umelú inteligenciu. Hovorí sa že bude používať patentovanú IP, ktorá umožňuje rýchle učenie z čŕt tváre.

Izraelská spoločnosť aj v minulosti dala do prevádzky, už zaniknutú, aplikáciu s názvom Pickeez, ktorá vyberala a porovnávala najlepšie fotky užívateľa vďaka už spomínanému RealFace rozpoznávaciemu softvéru.Podľa správ o iPhone 8, by Apple mal odstrániť Touch ID spolu aj s fyzickým Home tlačidlom a nahradiť ho s 3D laser skenerom na rozpoznávanie tvárí. Ale kedže RealFace technika prichádza tak neskoro, je veľmi nepravdepodobné že by ju iPhone 8 obsahoval.

RealFace je už štvrtá firma v poradí, ktorá sídli v Izraeli, ktorú Apple odkúpil. V roku 2011 kúpil tvorcov flash pamätí Anobit, za 400 miliónov $, potom v novembri 2013 si osvojili firmu PrimeSense, ktorá vyrába 3D senzory, odhadom za 345 miliónov $ a naposledy v roku 2015 kúpil Apple LinX za cca 20 miliónov $.


Zroj titulnej foto: nocamels.com
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre