Ako na iOS 10 odomknúť iPhone bez stlačenia Home Button

Marián Novikmec

Spolu s iOS 10 Apple kompletne zmenil spôsob, akým odomykáme svoje iOS zariadenia. Doteraz bolo potrebné potiahnuť prstom po obrazovke, teraz je však k odomknutiu potrebné stlačenie domovského tlačidla. Zmena sa udiala za účelom pridania widgetov na zamknutú obrazovku.

Problémom však je odomykanie v prípade, že máte nastavené Touch ID, teda snímač odtlačku prsta. Zatiaľ, čo v prípade starého iOS stačilo displej rozsvietiť a následne priložiť palec na Home Button, tak v novej verzii treba zároveň s priložením tlačidlo stačiť, čo môže byť na obtiaž. Hlavne pri starších iPhonoch, ktoré nemajú tak rýchly snímač odtlačkov to odomykanie naozaj komplikuje a používateľ tak častokrát končí pri zadávaní kódu.

Našťastie ale existuje jednoduchý trik, ktorý tento problém odstráni. Riešenie je jednoduché a zvládne ho naozaj každý, stačí urobiť následujúce:

1.) Zapnite aplikáciu Nastavenia
2.) Kliknite na Všeobecné
2.) Kliknite na Prístupnosť
3.) Choďte nižšie a kliknite na Tlačidlo Domov
4.) Zvoľte možnosť Aktivovať priložením prsta

zdroj: ThinkApple.sk

Vďaka tomuto triku bude váš telefón snímať odtlačok bez toho, aby ste museli stlačiť tlačidlo na prednej strane zariadenia. Jediné, čo je potrebné, je rozsvietený displej zariadenia. V kombinácii s použitím tlačidla na strane zariadenia alebo funkciou, ktorá rozsvieti displej akonáhle chytíte iPhone do ruky (dostupné len na novších zariadeniach) je tak možné kompletne sa vyhnúť stlačeniu Home Button.


Zdroj titulnej foto: Apple.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre