Google Maps verzus Apple Maps

Janka Hušvétyová

Prvý dojem
Tieto dve aplikácie Apple a Google Maps majú neutrálne šedé pozadie a zobrazujú veci ktoré sa nachádzajú okolo Vás. V tomto súboji Apple ale získava 2 body pretože ukazuje hneď viacero vecí ako Google. Apple získava 2 body.
Zdroj: macworld.co.uk To čo vie Google najlepšie: recenzie
Vo vnútri Google Maps je veľmi jednoduché vidieť fotku reštaurácie a tak isto aj hodnotenia zákazníkov. Samozrejme Apple využíva hodnotenia aplikácie Yelp, no Google robí lepšiu prácu v ukázaní toho čo potrebujete. 2 body pre Google.


Zdroj: downloadcrew.com

Čo Apple robí najlepšie: integrácia
Najlepšia vec na Apple Maps je že je integrovaná do celého iOSu. Vie kde máte stretnutia vďaka synchronizácií s kalendárom a tak isto môžete napríklad kliknúť na adresu v iMessage a adresa sa Vám otvorí v mapách. 1 bod pre Apple.
Zdroj: siliconangle.com Google šetrí dáta
Ak idete mimo štátu alebo máte vyčerpané dáta, Google Vás podrží. Môžete si uložiť mapu na offline použitie a spätne si ju otvoriť jednoduchým kliknutím na "Offline oblasti". Google dostáva 2 body.


Zdroj: androidauthority.com

Apple vie aké je počasie
Malý detail ktorý určite všetci oceníme je že Apple Maps automaticky ukazujú aké je na mieste kam cestujeme počasie. Bod pre Apple.
Zdroj: idownloadblog.com Google je šikovnejší
Ak vyhľadávate podnik s určitým zameraním, Google Vám odporučí alebo vyhľadá ten, ktorý je k vašej lokalite najbližšie. Jeden bod pre nich.
Zdroj: logicify.github.io Doprava
Bohužiaľ s Apple Maps máte väčšiu pravdepodobnosť že sa dostanete do veľkej premávky, pretože Google vie lepšie zistiť aká je doprava a tak Vás odkloní na inú rýchlejšiu trasu. 1 bod pre Google.

Zdroj: sgcgo.com Hodnotenie
V tomto prieskume získal Google 6 bodov a Apple 4 body.
Z tohto vyplýva že s Googlom by sa sa Vám malo cestovať lepšie a rýchlejšie, ale samozrejme každému vyhovuje niečo iné.


Zdroj titulnej foto: bgr.com
Zdroj: mashable.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre