Nové konšpirácie a makety iPhonu 8!

Janka Hušvétyová

Povráva sa že v roku 2017 sa na iPhone 8 chystajú tvorcovia spraviť najviac radikálne zmeny aké sme na iPhone videli od roku 2014.

Mnoho z makiet predstavuje fascinujúce myšlienky, ktoré sú ale veľmi nepravdepodobné že by sa na novom iPhone objavili. Ale tiež zobrazujú iPhone, ktorý má displej od okraja ku okraju, so vstavaným Home tlačidlom, OLED displejom, bezdrôtovým nabíjaním a skleneným telom.

Prvý koncepčný návrh bol vytvorený Thadeuom Brandãoom ktorý za posledné dni dostal veľa pozornosti. Maketa je iPhone s väčším displejom od kraja ku kraju, duálnou kamerou a so skleneným telom, ktoré je obklopené hliníkovým rámom a fyzickým Home tlačidlom, ktoré sa pre iPhone 8 však neočakáva.Má domovú lištu v štýle Androidu, s ovládacími prvkami ktoré sa menia kontextovo, podľa aplikácií. Brandão tiež zdieľal niekoľko iPhone 8 makiet na svojich internetových stránkach, kde ukázal svoj dizajn podrobnejšie. Zdroj: macrumors.com

Koncept vytvorený Veniaminom Geskinom a Ranom Avniom predstavuje niekoľko modelov iPhonu 8, s displejom, ktorý siaha až k okrajom obrazovky, ale ponecháva horné a spodné rámy. Tak isto má aj bezdrôtové nabíjanie.Tento koncept iPhonu 8 vytvorený od iDrop News, je najviac podobný klebetám ktoré sme zatiaľ počuli. Ultra tenké zariadenie, bez okrajov s OLED displejom, sklenené telo bez Home tlačidla, a bude obsahovať technológiou ktorá skenuje dúhovku!
Zdroj: macrumors.com Imran Taylorov iPhone 8 koncept predstavuje keramické telo (je to však nepravdepodobné vzhľadom na náklady), 5,8-palcový zakrivený OLED displej, dotykový spodný kryt a bezdrôtové nabíjanie cez Smart Connector. To zahŕňa hrubé rámy na hornej a dolnej časti spolu s Touch ID Home tlačidlom.Švajčiarska stránka Handy Abovergleich si predstavuje iPhone 8 "bublinkový" s viacerými zaoblenými hranami a skleneným telom vloženým medzi hliníkové rámy. Home TouchID tlačidlo je pod displejom a spodná lišta je v Android štýle, vstavaný skener dúhovky a je kompatibilný s Apple Pencil! Je tiež vybavený USB-C namiesto Lightning portu. Toto je zmena ktorú Apple ale pravdepodobne robiť nebude.

Zdroj: macrumors.com

Posledný koncept pochádza od návrhára Moe Slaha a má zaujímavý pohľad na to, ako by mohli niektoré aplikácie vyzerať na zariadení, ktoré má displej od okraja ku okraju.Predpokladá sa že nový iPhone 8 uzrie svetlo sveta v Septembri tohto roka a očakáva sa že by sme mohli dostať až tri nové modely. Jedno zariadenie s obrazovkou od okraja ku okraju, s OLED displejom, a ostatné dve 4,7 a 5,5 palcové zariadenia s dizajnom podobným iPhonu 7.


Zdroj titulnej foto: wallpaperswide.com
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre