Vydá Apple druhú generáciu Apple Pencil?

Janka Hušvétyová

Apple vraj plánuje zaviesť druhú generáciu Apple Pencil už tento rok. Nová Apple ceruzka by mohla byť predstavená na akcií o ktorej sa hovorí že sa bude konať v marci, kde sa spolu s ceruzkou predstavia tak isto aj nové generácie iPad Pro.

Zdroj: macworld.co.uk

Potenciálne funkcie pre druhú generáciu Apple Pencil nie sú známe, ale predchádzajúca správa od Bloomberg hovorí, že Apple zvažuje nové schopnostipre iPad, vďaka ktorým by Apple Pencil mohla pracovať v širšom rozsahu aplikácií, ktoré by mohli byť zavedené spolu s novým doplnkom.


Zdroj: fonow.com

Apple tiež hovorí o tom, že druhý koniec ceruzky by sa zmenil na "gumu", za pomoci senzoru ktorý by rozoznal povrch ceruzky a ktorým koncom práve pracujete.


Zdroj: fonow.com

Taktiež sa uvažuje nejakú dobu, že Apple ceruzka bude kompatibilná s Macom, a to napríklad pri podpisoch na trackpade, čo je väčší skok ako väčšina z nás očakáva.


Zdroj: fonow.com

Taktiež obrovským pokrokom vpred by bola schopnosť Apple Pencil rozoznávať farby z celého sveta, ktoré by sme mohli hneď využiť.


Zdroj: fonow.com

Klebety tak isto naznačujú, že Apple predstaví nový iPad Pro model, o veľkosti 10 palcov takmer bez okrajov. Funkcie, ako je touch ID by údajne mali byť zabudované do displeja, podobne ako by to malo byť pri iPhone 8. Očakáva sa, že bude mať zlepšený displej a modernizovaný A10X procesor.


Zdroj titulnej foto: autoworldnews.com
Zdroj: macrumors.com,macworld.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre