Apple je cintorínom Tesly

Max Dužek

Pred pár dňami sme vám priniesli článok na tému Project Titan. Ide o názov projektu, pod ktorým Apple schováva svoje autonómne vozidlo.

Project Titan zažil v posledné mesiace obrovské problémy a dokonca hromadné prepúšťanie. Začiatkom roka však do projektu vstúpili mnohí inžinieri a profíci z firiem ako Ford, GM a nakoniec aj Tesla. Elon Musk, riaditeľ Tesly, sa však nechal počuť, čo si o tejto situácii myslí.

Zdroj: teslarati.com

Čo na to Elon?

Počas svojho európskeho turné naprieč technologickými gigantmi sa Musk na rovinu vyjadril, čo si o Apple myslí. Jasne povedal, že v rámci Tesly žartujú, že sa z Apple stáva akýsi hrobár pre samotnú Teslu. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Do Project Titan totižto vstúpila drvivá väčšina inžinierov, ktorých Tesla vyhodila, pretože nezvládali ich podmienky.
Ide skutočne o zaujímavú situáciu.

Zdroj: theverge.com

Tesla X Apple

Elon však ďalej pokračoval v oveľa pozitívnejšom duchu a povedal, že je len rozumné a správne, že sa firma Apple rozhodla investovať do vytvorenia autonómneho vozidla. Samotná hlava Tesly si však nemyslí, že bude Apple niekedy konkurovať Tesle v segmente vozidiel.

„Vážne, videli ste Apple Watch? Autá sú oveľa zložitejšie ako hodinky či smartfóny,” uzavrel tému Musk.

Faktom však zostáva, že Tesle sa pomaly začína na trhu dariť. Model 3 má bez mála pol milióna predobjednávok. Je teda len na Apple, s čím príde na trh v roku 2021.


Zdroj titulnej foto: teslarati.com
Zdroj: teslarati.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre