IPhone 7 Plus ide do predaja s 3 GB RAM

Lubos Cerven

Známa platforma na testovanie hardvéru GeekBench potvrdila, že iPhone 7 Plus pôjde do predaja s 3 GB RAM a je rýchlejší ako 12,9" iPad Pro.

Experti si ho už zobrali na mušku a podrobili testom v GeekBench. IPhone 7 Plus má v tejto platforme pracovný názov iPhone9,4 (7 má označenie 9,3), aby ste neboli zmätení. Po mnohých špekuláciách je to potvrdené. 3 GB RAM, prvý iPhone s takou veľkou pamäťou. Na rozdiel od svojho menšieho brata iPhonu 7 bude tento potrebovať väčšiu pamäť pri spracovávaní fotografií s dvoma kamerami.


Zdroj: 9to5mac.com

Čo je ešte zaujímavé, sú jadrá procesora. Podľa testu sú merané iba 2 jadrá, hoci oba nové iPhony boli ohlásené s novým štvorjadrovým A10 procesorom. Vysvetlili to počas live konferencie pred dvoma dňami, kde šéf marketingu Apple vysvetlil, že predsa len sú tam štyri jadrá. Dve vysokovýkonné jadrá o 40 % rýchlejšie, ako mala predošlá generácia A9, a dve ďalšie jadrá, čo bežia na 1/5 výkonu kvôli výdrži batérie.Podľa ďalších výsledkov testu je iPhone 7 s novým čipom výkonnejší ako 12,9" iPad Pro s A9X procesorom a RAM 4 GB.IPhone 7 vs 7 Plus sú momentálne v predpredajoch po celom svete. Oficiálny predaj sa začne 16. septembra, bohužiaľ, na Slovensku o týždeň neskôr.
Cena pre nový iPhone 7 začína na 649 $, 7 Plus od 769 $. Aká bude cena pre európsky trh, uvidíme o týždeň.


Zdroj titulnej foto: macworld.com
Zdroj: 9to5mac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre