Spoločnosť Apple začala tento mesiac odstraňovať "problematické" aplikácie z App Store

Zuzana Golecová

Apple začala s jesenným upratovaním. Prvého septembra rozposlala e-mail developerom, aby ich informovala o postupe hľadania a následne aj odstránenia takzvaných "problematických" aplikácií, ktoré neboli aktualizované a nie sú kompatibilné so súčasnými verziami iOS a macOS. Apple tvrdí, že už vyhľadáva tie aplikácie, čo už nespĺňajú funkciu, pre ktorú boli vytvorené, alebo ktoré boli nahradené inými aplikáciami. Okrem toho App Store má viac ako dva milióny aplikácií, takže je najvyšší čas zbaviť sa tých nepotrebných.

Zdroj: pockettactics.com

Ak Apple objaví chybu, spoločnosť oboznámi tých developerov, ktorí nechali danú aplikáciu zapadnúť prachom v App Store, a tí ju musia aktualizovať do tridsiatich dní. Ak sa to nepodarí, aplikácia bude odstránená úplne. Ale aplikácie, ktoré padnú hneď po otvorení, budú hneď vymazané. Avšak ak už aplikáciu, ktorá bude z App Store vymazaná, máte stiahnutú, nebojte sa, vás sa to nedotkne a budete ju môcť stále používať.

Okrem upratovania chce Apple zaviesť aj nejaké zmeny. Napríklad názvy nových aplikácií už viac nebudú môcť byť dlhé päťdesiat znakov. Takto chcú predísť tomu, aby mali niektoré aplikácie extrémne dlhé názvy, ktoré by obsahovali aj popis alebo slová, ktoré nie sú priamo spojené s aplikáciou. Tiež varujú, že dlhé názvy sa nezobrazujú na App Store správne.

Všetky tieto zmeny sa spájajú so 7. septembrom. V ten istý deň očakávame ohlásenie nového iPhonu, druhú generáciu Apple Watch a dátum vydania iOS 10.


Zdroj: theverge.com

Zdroj titulnej foto: blog.apps-builder.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre