IPad má na deti rovnako upokojujúce účinky ako sedatíva

Zuzana Golecová

Dnešné deti si už ani nevedia predstaviť detstvo bez telefónov, tabletov, notebookov a internetu. Namiesto toho, aby sme im to vyčítali a odsudzovali rodičov, ktorí dajú do rúk svojim ratolestiam tablet, sa na to pozrime z druhej strany.

Podľa novej lekárskej štúdie predstavenej na Svetovom kongrese anestéziológov v Hong Kongu používanie iPadu u detí znižuje hladinu úzkosti rovnako ako sedatívum Midazolam. Midazolam je normálne podávaný ako celkové anestetikum.

Výskum porovnával dve skupiny detí. V prvej skupine bolo 54 detí, ktorým podávali Midazolam. V druhej skupine bolo 58 detí, ktoré hrali dvadsať minút hry prístupné deťom v ich veku. Výsledok? Deti v jednej aj druhej skupine pociťovali úzkosť menej.

Zdroj: telegraph.co.uk

Rodičia aj sestričky sa však zhodnú na tom, že iPady alebo iné podobné zariadenia sú oveľa efektívnejšie ako sedatíva, pretože ide o nefarmakologický spôsob, ako odbúrať stres a predísť úzkosti. Zároveň si deti môžu osvojiť nové zručnosti a vedomosti. Ale dôležité je to, aby deťom bol prístupný len obsah, ktorý je určený pre ich vekovú kategóriu, a rodičia by na to mali dbať.

Napokon, chceli by sme veľa, ak by sme chceli deťom zabrániť prístup k technológii, ktorá je pre nás samozrejmá v 21. storočí. Napokon, aj my sme mali Gameboy a to staré Nintendo.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej foto: huffingtonpost.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre