IPhone 5S "prežil" pád z takmer 800 m!

Lubos Cerven

Nedávno bolo na internete zverejnené video, ako chlap skočil bez padáka z výšky asi 7,6 km. Padák si nezabudol, chcel prekonať rekord, čo sa mu aj podarilo. Dopadol do vopred pripravenej obrovskej siete. Video si môžete pozrieť TU.

No tentoraz bol hlavným hrdinom iPhone 5S. Čo sa stalo? Žena zo západnej časti Kanady si išla zalietať na malom lietadle Cessna a popritom fotila nádherný park vo Vancouveri. Nie je jasné, prečo mala otvorené okienko, i keď to bolo necelých 800 m nad zemou. No v istom okamihu jej telefón vypadol dole. Videla, ako padal do konárov stromov, a bola si istá, že sa stratil a rozbil. Dúfala, že konáre by mohli trochu pribrzdiť pád.

O niekoľko hodín neskôr, po pristátí, presvedčila známeho a s pomocou jeho mobilu a aplikácie Find My iPhone sa ho pokúsila nájsť. Nakoniec skúšala aj prezváňať. Na počudovanie telefón zvonil a aj ho našla! Ako tvrdí, aj vďaka tomu, že si iba v to ráno zmenila zvonenie na iné, výraznejšie.


Zdroj: facebook.com

V akom stave bol iPhone? Na povrchu boli drobné poškodenia a odreniny, ale displej bol neporušený. Kvôli dôveryhodnosti dala aj fotku na facebookový profil.

Šťastná žena tvrdí, že telefón funguje normálne, a považuje to za zázrak. Keby však pád nezmiernili stromy alebo kríky, ale mobil by padol priamo na zem, žiadny zázrak by sa určite nekonal. :-)


Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com
Zdroj: cnet.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre