Facebook má nové miesto na vývoj hardvéru

Denis Rábek

Vyvíjanie hardvéru bude hrať v budúcnosti Facebooku veľkú rolu.
Facebook si túto skutočnosť už dávno uvedomil, a tak zapracoval na vybavení svojho nového laboratória dizajnovaného na vyvíjanie hardvéru.


Facebook chce dať vývoju hardvéru čo najlepší možný štart, a tým zabezpečiť budúcnosť ich produktom, ako napríklad VR HEADSET Oculus alebo internetový dron.
Zdroj: recode.net Laboratórium sa nachádza v Menlo Parku na centrále Facebooku, dostalo meno Area 404. Celková rozloha laboratória je 2 044 m².
Moderné vybavenie umožňuje inžinierom modelovať prototypy, testovať ich a následne odstraňovať ich nedostatky.
Area 404 je rozdelená do špecifických segmentov, z ktorých sa každý skladá z iných zariadení a prístrojov.
Namiesto segmentov zaoberajúcich sa špecifickými produktmi sú tam iba dve pracovné sekcie zaoberajúce sa elektrickým inžinierstvom a prototypmi.

Zdroj: pcworld.com Rozdelenie sekcií je zámerné, sekcie sú nútené medzi sebou spolupracovať. To môže viesť k vzniku množstva nových nápadov a vynálezov.
V sekcii prototypov sú napríklad sústruhy, frézy, vodný lúč a omnoho viac. Tieto stroje by ti viac sedeli v továrni ako v laboratóriu internetového veterána. Však?
Okrem zariadení, ktoré vedia rezať všetko od kameňa až po železo, sa tam nachádza napríklad aj CT skener a elektrónový mikroskop. Tieto dva prístroje slúžia na zistenie aj nepatrných nedostatkov na prototypoch.


Niektoré zariadenia/miesta v Area 404:
⚫ Pracovné dielne
Zdroj: Facebook.com

⚫ 5-osová vertikálna fréza
Zdroj: Facebook.com

⚫ 9-osový sústruh
Zdroj: Facebook.com

⚫ 5-osový vodný lúč na rezanie
Zdroj: Facebook.com

⚫ Elektrónový mikroskop
Zdroj: Facebook.com

⚫ 50 pracovných stolov, na ktorých si môže každý pracovník firmy Facebook realizovať svoje nápady, spolupracovať navzájom a učiť sa od druhých.


Facebook pracuje tvrdo a usiluje sa spojiť svet. Za posledných 10 rokov urobil nespočetné množstvo pokrokov. Jeden z pokrokov je aj nové laboratórium Area 404.
Area 404 je plne vybavené a pripravené na výskum a vyrábanie nových prototypov hardvéru, ktorý bude spájať celý svet. Výskum je už v plnom prúde.


Zdroj titulnej foto: business.financialpost.com
Zdroj: blog.facebook.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre