V Campuse 2 budú použité najnovšie palivové články od Bloom Energy

Denis RábekMedzi úsilia spoločnosti Apple patrí taktiež aj snaha vyrábať a využívať zelenú energiu. Spoločnosť Apple plánuje využiť v Campuse 2 palivové články šetrné k životnému prostrediu od výrobcu Bloom Energy, ktorý napríklad dodával zariadenia do datacentra spoločnosti Maiden v New Yorku.
Zdroj: dailytech.com Campus 2 bude zásobovaný štyrmi megawattmi elektrickej energie z palivových článkov a taktiež aj sústavou solárnych panelov a akumulátorových batérií.
V predchádzajúcich správach sa uvádzalo, že sústava akumulátorov a solárnych článkov dokáže pokryť až 75 percent energetických požiadaviek Campusu 2 počas pracovnej doby.


Spoločnosť Apple si vybrala články Bloom Energy za základe ich predošlej spolupráce. V Severnej Karolíne si zaobstarala 24 prístrojov od firmy Bloom Energy, ktoré premieňala bioplyn z miestnej skládky na 4.8 megawattov elektrickej energie. Neskôr pridala ďalších 25 zariadení a celkový výkon tvoril 10 megawattov.


Pre informáciu: 2 megawatty vystačia na fungovanie 400 domov.

Najnovší model palivového článku, ktorý plánuje Apple použiť, je od spoločnosti Bloom Energy. Je najnovší, ale aj najefektívnejší spomedzi predchádzajúcich modelov.
Dokáže premieňať na elektrickú energiu nielen bioplyn, ale dokonca aj metán, a to s účinnosťou až 65 percent.
Jeho meno je "Energy Server 5".


Na Campuse 2 je zatiaľ vidieť zreteľný priebeh stavby a otvorenie je plánované na budúci rok.
Zdroj: iculture.nl


Zdroj titulnej foto: theverge.com
Zdroj: appleinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre