QUBE - rozsvieť si svoj domov podľa seba

Denis Rábek

QUBE je nová cenovo dostupná smart žiarovka na trhu.
Inteligentnú žiarovku z nej robí možnosť zmeny farby cez aplikáciu v smartfóne a aj nespočetné množstvo automatizácií a prispôsobení.
Zdroj: thegadgetflow.com Na trhu je inteligentných žiaroviek požehnane, no máloktoré sú cenovo dostupné, a keď už cenovo dostupné sú, nemajú toho veľa na ponúknutie.
Tento crowdfundingový projekt má za cieľ rozšírenie smart žiaroviek do každej domácnosti a chce, aby si každá domácnosť mohla vytvoriť jedinečnú atmosféru pomocou QUBE.


Zdroj Indiegogo.com 4 dôvody, prečo milovať QUBE.
1 - Typická WiFi, farebná smart žiarovka stojí okolo 50 amerických dolárov, no vy za cenu 50 amerických dolárov dostanete dokonca 2 smart žiarovky, kus za 19 amerických dolárov.

2 - QUBE nevyžaduje externý hub na to, aby ste mohli prepojiť viac žiaroviek navzájom. Smart žiarovka QUBE sama pracuje ako hub a spolupracuje s ostatnými žiarovkami QUBE.

HUB - po slovensky rozbočovač, je zariadenie, ktoré sa využíva na spájanie počítačov alebo iných zariadení.

3 - QUBE sleduje vašu prítomnosť vďaka Bluetooth pripojeniu k smartfónu alebo k smart doplnkom a na základe vzdialenosti od žiarovky zmení farbu a mnoho podobného.

4 - QUBE vám umožní prispôsobiť si svietenie v dome do 200 amerických dolárov.Vymoženosti QUBE :
QUBE SENSE - Žiarovka automaticky deteguje, že sa blížite domov, a zapne svetlá alebo vykoná nejakú automatizáciu, ktorú si nastavíte.

QUBE NOTIFIKÁCIE - Žiarovka zmení farbu po príchode správy, hovoru alebo iného upozornenia na váš smartfón či smart doplnok.

QUBE ROZVRHY - Žiarovka vykoná príkaz v naplánovaný čas. Napríklad ráno jemne zasvieti, aby ste znova nezaspali po budíku, ktorý ste práve vypli.

QUBE OVLÁDAČ - Umožňuje vám ovládať žiarovku 24/7 z ľubovoľného miesta na svete, pokiaľ máte internetové pripojenie.

QUBE MOOD - Farbu žiarovky a intenzitu svietenia si nastavíte podľa svojej nálady, či už máte narodeninovú oslavu, prišli vás pozrieť kamaráti, alebo sa učíte.

QUBE ENERGIA - Žiarovka je navrhnutá tak, aby vydržala nanajvýš 50 000 hodín, čo zodpovedá 27 rokom.
Automatizácia vám pomôže ušetriť spotrebu elektrickej energie elimináciou zbytočného plytvania.

Všetky služby QUBE sú dostupné online pre všetky platformy, čo majú internetový prehliadač a internetové pripojenie, ale pokiaľ chcete využívať aplikáciu, tak si ju môžete stiahnuť na App Store alebo v Obchode Play.


Žiarovky sú taktiež kompatibilné so zariadeniami tretej strany, čo sú napríklad smart doplnky.
Vďaka tejto kompatibilite si môžete nastaviť, aby sa vaša SMART TV zapla zakaždým, keď si sadnete na gauč. Tento zázrak funguje vďaka vymoženosti QUBE SENSE, ktorá sleduje vašu pozíciu v dome.
Popri ostatných zariadeniach tretej strany je QUBE kompatibilná s Apple Watch, cez ktoré môžete svetlo zapnúť, vypnúť, kontrolovať farbu svetla a omnoho viac.


Zdroj: Indiegogo.com Ako to vlastne funguje? Každá žiarovka QUBE je vybavená WiFi a Smart Bluetooth 4.0 čipom. Tieto čipy umožňujú neustále pripojenie medzi žiarovkami, smartfónom alebo smart doplnkami.


Žiarovka QUBE nielenže šetrí energiu inteligentným nastavením svetiel, ale aj monitoruje spotrebu elektrickej energie. Môžete si byť istí, že so žiarovkou QUBE na svietenie už nikdy nespotrebujete ani jeden watt navyše.
Odozva žiarovky je najrýchlejšia na trhu s odozvou 0.5 sekundy a úspešne spracuje 95 percent príkazov. Všetko toto je možné vďaka kombinovanému pripojeniu WiFi a BLE - Bluetooth Low Energy, ktoré umožní spojiť sa k žiarovke hocikde, hocikedy.


Cena jedného kusu je 19 USD .
Projekt celkovo vyzbieral 573 415 USD, čo je o 440 % viac, než sa naplánovalo.


Distribúcia bola oznámená na august tohto roku.


Zdroj titulnej foto: everything.plus.com
Zdroj: Indiegogo.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre