Nový smartfón od Xiaomi má duálny fotoaparát. Zase ďalšie kopírovanie?

Daška Vanková

Nedávno sme priniesli informácie o novom notebooku od čínskej firmy Xiaomi s názvom Mi Notebook Air. Až veľmi nápadne sa však podobá na MacBook Air od Apple. Okrem neho však táto firma vydala aj nový smartfón, ktorý nesie názov Redmi Pro. A zase na scénu prichádza až priveľmi nápadná novinka.

Zdroj: macrumors.com

Nový smartfón Redmi Pro má OLED displej, 5,5" uhlopriečku, a čo je najviac dôležité - duálny fotoaparát, ktorý má mať aj nový iPhone 7 (6SE). Ide o dve šošovky, prvá má 13 Mpx a je od SONY, druhá má 5 Mpx od Samsungu.

Okrem iného, tento nový smartfón má 4 050 mAh batériu, nabíjací konektor USB C, 4 GB RAM a vnútornú pamäť až 128 GB. Redmi Pro bude k dispozícii v troch farebných variantoch: strieborná, šedá a zlatá. Najmenej vybavený smartfón tohto typu bude mať 3 GB RAM a 32 GB internej pamäte a cena tohto zariadenia bude iba 225 dolárov. Ďalší variant je o 30 dolárov drahší, síce s rovnakou RAMkou, ale s internou pamäťou 64 GB. A vyššie spomínaný variant s 4 GB RAM a 128 GB pamäte bude stáť 300 dolárov.

Zdroj: macrumors.com

Mnohých určite zaujíma dátum spustenia predaja. A to je už o pár dní! 6. augusta 2016 sa začína predaj smartfónov s názvom Redmi Pro, samozrejme, v Číne.


Zdroj titulnej foto: bgr.in
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre