Google Maps na iOS majú upravené plánovanie cesty

Tomáš Tomčik

Google pridal včera do aplikácie Maps veľmi užitočnú funkciu pre iOS. Ide o možnosť pridať viacero zastávok počas jednej cesty. Predtým sme si vedeli nastaviť cestu z bodu A do bodu B, teraz mapy získali možnosť ukázať cestu z bodu B do bodu C , D , E a tak ďalej. Takže je teraz vlastne oveľa ľahšie naplánovať výlet, ak máte v úmysle sa po ceste okolo niečoho prejsť a zastaviť sa tam.

Zdroj: theverge.com

Táto funkcia je k dispozícii na webe už nejakú dobu a na Androide bola spustená presne pred mesiacom. Keďže prenáša túto funkciu na mobil, robí to celé ešte užitočnejšie, pretože budeme môcť jednoduchšie použiť mapy ako náhradu za GPS v aute. Google taktiež tento týždeň vypustil aktualizáciu dizajnu.
Osobne si myslím, že táto funkcia je dobre využiteľná a každému sa naskytne príležitosť ju vyskúšať, či už sme mimo krajiny, alebo aj tu na Slovensku.

Čo sa týka toho, že by Google Maps nahradili navigáciu v mobile. Ja som to osobne skúšal ešte pri staršej verzii a fungovalo to dosť spoľahlivo na Slovensku, ale aj mimo krajiny, avšak v niektorých veciach to jednoducho navigáciu nenahradí. Používaš radšej navigáciu alebo Google Maps?


Zdroj titulnej foto: theverge.com

Zdroj: theverge.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre