Turecký prezident prehovoril k národu počas prevratu cez FaceTime!

Lubos Cerven

Pre užívateľov zariadení Apple nie je aplikácia FaceTime ničím neznámym. No pre tých, ktorí ju nepoznajú, aspoň jednou vetou - pomocou tejto aplikácie sa dajú posielať správy, uskutočňovať videohovory a audiohovory v zariadeniach so systémom iOS, a to bezplatne, pokiaľ ste pripojení k internetu.

V piatok neskoro večer prebehol v Turecku pokus o vojenský prevrat. Určite ste to mnohí zaregistrovali. Za posledných 50 rokov ich tam prebehlo niekoľko, takže to nie je udalosť, ktorá by zastavovala dych. :-) Prezident Erdogan len o vlások unikol bombardovaniu hotela, v ktorom bol ubytovaný. Pučisti sa postarali o odstavenie médií, a keď potreboval prezident prehovoriť k národu a poslať ho do ulíc, použil iPhone a zapol si FaceTime.Prezident Erdogan volal do miestnej pobočky CNN Turk, aby adresoval národu žiadosť, aby obyvatelia vyšli do ulíc. "Vojenský prevrat bude zmarený," vraví Erdogan na chvejúcom sa iPhone držanom korešpondentom CNN Turk.

Niekto by mohol povedať, že spoločnosť Apple a jej FaceTime zachránili Turecko alebo skôr prezidenta Erdogana. Vo vedení Apple majú z toho isto radosť :-) a určite im to zvýši v tejto prevažne moslimskej krajine predaj.Zdroj titulnej foto: cdn1.vox-cdn.com

Zdroj: businessinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre