iPhone: väčšie zmeny očakávajte až v roku 2017

Lubos Cerven

Podľa posledných informácií sa Apple pri iPhone v tomto roku zameria iba na odstránenie konektora jack a drobné dizajnové úpravy. Väčšie zmeny prídu v roku 2017.

IPhone 7 a iPhone 7 Plus budú pokračovať vo veľkostiach 4.7- a 5.5-palcových displejoch s iba jemnými zmenami vonkajšieho dizajnu zariadení, bez konektora jack a s premiestnenými anténovými pásikmi, ktoré už nebudú po celej šírke zariadenia vzadu a hlavne nebudú také viditeľné. Apple plánuje použiť nový materiál, ktorý bude ale schopný plnohodnotne zabezpečiť príjem signálu.

Pri odstránení 3,5 mm konektora jack bude zariadenie viac vodoodolné, čo bol jeden z hlavných vstupov pre tekutinu pri "utopení". V konečnom dôsledku by nový iPhone 7 mohol byť o 1 mm tenší ako terajší 6s, čiže by mal slušných 6,1 mm. Najtenší na trhu ale nebude, napríklad v porovnaní s VIVO X5 Max (4,75 mm).Zdroj: macrumors.com

Kým v tomto roku nastanú pri novom iPhone malé zmeny, v tom budúcom sa ich očakáva viac. A prečo? Kvôli výročiu - 10 rokov iPhonu na trhu. Okrem iného sa stále viac a viac spomína ohnutý OLED displej s Touch ID na odtlačok prsta kdekoľvek na displeji, bez nutnosti použitia Home Button.

Niektoré novinky sú vo vývoji a treba ich testovať, napríklad podľa inžinierov technológia ohnutého displeja ešte nie je v stave, aby sa dostala na zariadenie pre používateľov už v tomto roku. Otázne zostávajú ďalšie očakávané novinky ako väčší snímač fotoaparátu alebo duálna kamera.Zdroj titulnej foto: pixabay.com

Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre