Apple Watch môžu mať micro-LED displej už budúci rok

Zuzana Golecová

Už v druhej polovici tohto roka nás čaká príchod dlho očakávaných Apple Watch 2. S určitosťou môžeme tvrdiť, že tie budú mať OLED displej, avšak mali by sa posunúť o krok bližšie k použitiu micro-LED panelov v displejoch Apple Watch.

O tom, že v roku 2017 by už Apple Watch mohli mať micro-LED displej, informovala stránka DigiTimes. Informáciu jej poskytol taiwanský dodávateľ, ktorý pomáha Apple vyvíjať túto technológiu. Podľa zdroja veľkosť takého micro-LED panela je od 1 mikróna do 100 mikrónov, čo znamená, že aj výdavky a celkovo výroba bude drahšia ako pri OLED displejoch.

Zdroj: .geeky-gadgets.com

Výhody však prevyšujú nevýhody, pretože nový micro-LED by bol tenší, ľahší, vylepšil by jas, poskytol širšiu škálu farieb a vyššie rozlíšenie.

Už skôr tento rok nám naznačili, že hoci v nových Apple Watch 2 nastanú nejaké vylepšenia, výraznejšie zmeny skôr ako v roku 2016 neprídu. Zmena displeja by mohla nové Apple Watch rozmerovo zmenšiť.

Na to, aby mohla spoločnosť Apple použiť micro-LED displeje, potrebuje LuxVue technológiu, ktorá vlastní niekoľko patentov s nimi spojených. Okrem toho minulý rok otvorila podnik v severnom Taiwane, kde sa sústredia práve na micro-LED technológiu.

V súčasnosti sú Apple Watch jediný produkt od Apple, ktorý má OLED displej kvôli malej veľkosti.


Zdroj: macrumors.com, digitimes.com

Zdroj titulnej foto: stocksnap.io

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre