Live streamovanie v iPhone cez Youtube aplikáciu

Tomáš Tomčik

Nedávno na VidCone YouTube oznámil, že jeho mobilná aplikácia získa novú aktualizáciu s možnosťou live streamovania, ktorá umožní užívateľom jednoducho streamovať video z iPhonov priamo cez aplikáciu YouTube.

Mobilné live streamovanie bude priamo zabudované v YouTube aplikácii. Nebudete musieť otvoriť nič iné, stačí kliknúť na veľké červené tlačidlo spúšte v rohu, odfotiť alebo vybrať fotografiu, ktorú chcete použiť ako miniatúru, a môžete vysielať v priamom prenose svojim fanúšikom a zároveň s nimi chatovať v takmer reálnom čase.

Zdroj: macrumors.com

Táto funkcia bude fungovať podobne ako Facebook Live a Periscope, ktoré umožňujú vidieť živé komentáre od divákov. Avšak na live streaming YouTube využije na live vysielania vlastnú infraštruktúru, ktorú neustále vylepšuje od jej predstavenia v roku 2011 pre PC platformy. Mobilné live streaming sa stáva stále viac populárnym, pretože sa využíva na streamovanie najrôznejších akcií ako napríklad rôznych tlačových konferencií zápasov, je využívaný taktiež slávnymi osobnosťami a youtubermi.

YouTube spustil živé vysielanie v roku 2013, po dvoch rokoch testovania služby pri veľkých udalostiach, ako je kráľovská svadba a skok z vesmíru Felixa Baumgartnera. Video platformu potom začal expandovať do overených účtov s najmenej 1 000 odberateľmi.

Live Streaming bude sprístupnený už v týchto dňoch, ale najprv len pre vybraných YouTube autorov, napríklad The Young Turks, AIB, Platica Polinesia, SacconeJolys a Alex Wasabi, a neskôr bude sprístupnený všetkým užívateľom.

Využili ste už niekedy streamovanie na iPhone? Nás táto funkcia rozhodne zaujala, ale bude dôležité, ako bude fungovať v porovnaní s ostatnými streamovacími programami.


Zdroj titulnej foto: digitaltrends.com

Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre