Kopíruje Apple čínske smartfóny? V Pekingu bol preto zastavený predaj iPhonu 6S

Daška Vanková

"IPhone 6 a 6 Plus, ako aj iPhone 6s, 6s Plus a SE sú v predaji už v celej Číne. Už minulý mesiac sme sa odvolali proti rozhodnutiu regionálneho súdu v Pekingu, vďaka ktorému bol proces prerušený, a momentálne sa čaká na vyjadrenie pekinského súdu, či došlo k porušeniu zákona o duševnom vlastníctve," vyjadrila sa firma Apple k problému.

O čo vlastne ide? Spoločnosť Apple má v poslednej dobe v Číne trochu problémy. Minulý mesiac prehrala súdny spor a stratila právo na ochrannú známku s názvom "iPhone". Apple vraj údajne kopíruje dizajn čínskeho smartfónu s názvom Baili 100C, preto je v tejto zemi zakázané predávať iPhone 6(s) a 6(s) Plus. Keď sa však na oba mobily pozriete, objavíte spoločné črty? Veď to posúďte sami.

Zdroj: 9to5mac.com

Apple sa však, samozrejme, nedá, a preto podáva žalobu, aby bolo rozhodnutie o zákaze predaja iPhonov zrušené. Spoločnosť je ochotná sa s firmou Baili dokonca dohodnúť mimosúdne a s finančnou náhradou.

Zdroj: teknokona.com

Nariadenie zrušiť predaje iPhonov je zatiaľ platné iba v Pekingu, ktorý má približne 22 miliónov obyvateľov. Skôr či neskôr sa však tento zákon, ktorý je "trochu pritiahnutý za vlasy", môže rozšíriť aj do celej Číny, čo by pre Apple rozhodne výhodné nebolo.

Najväčší paradox je však to, že práve v Číne je najviac firiem, ktoré vyrábajú mobily podobné iPhonom, ba dokonca aj falošné iPhony. "Najlepšie" sú tie s Androidom. Tak kde je potom spravodlivosť?


Zdroj titulnej foto: news.usa.extra.hu
Zdroj: 9to5mac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre