9-ročné dievčatko je najmladšou iOS vývojárkou

Daška Vanková

V príhovore Tima Cooka na konferencii WWDC v San Franciscu sa objavilo aj meno Anvitha Vijay. Toto dievča má iba 9 rokov a je najmladšou iOS vývojárkou na WWDC!

Zdroj: macrumors.com

Pretože za účasť na WWDC sa platí 1 599 $, je samozrejmé, že veľa študentov alebo nepracujúcich ľudí si to nemôže dovoliť. Preto firma Apple predstavila program Scholarships, do ktorého venovala 350 vstupov na celý týždeň trvania WWDC. Slečna Vijay pochádza z Austrálie a štipendium dostala za aplikáciu pre iOS s názvom Smartkins Animals. Táto super appka deťom umožňuje počuť až 100 zvukov rôznych zvierat.

"Bolo to ako sen, byť tu a stretnúť tých ľudí. Chcem sa zlepšovať a vyvíjať nové aplikácie, aby mali ľudia lepší život," povedala Anvitha pre denník USA Today.

Zdroj: theaustralian.com.au

Anvitha sa sama učila programovať už v 7-mich rokoch, sledovala na YouTube videá, ako to robiť, a naprogramované aplikácie nahrávala do maminho iPhonu. Nemôže, žiaľ, vyvíjať pod Apple ID, pretože minimálny vek naň je 13 rokov. Dievčatko sa momentálne učí programovať pokročilejšie aplikácie. Jednou z nich by mala byť GoalsHi, ktorá má podporovať študentov v škole.

Zdroj: intelligonews.it

Počas konferencie WWDC bola predstavená aj nová aplikácia s názvom Swift Playgrounds, určená najmä deťom, ktorá naučí takmer každého základy programovania v Swifte.


Zdroj titulnej foto: huffingtonpost.in
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre