Firma Apple chce zablokovať nového smajlíka. Tento emoji sa jej nepozdáva

Dávid Baránek

Spoločnosť Unicode Consortium plánuje 21. júna vypustiť novú aktualizáciu Unicode 9, ktorá bude obsahovať viacero nových emoji. Jeden z nových symbolov ale vyvolal rozhorčené reakcie zo strany Apple a Microsoftu. Obom gigantom sa nezdá, že súčasťou Unicode 9 by mal byť emoji pušky. Hovorí to správa z portálu BuzzFeed News.

Puška bola súčasťou sady venovanej Letným olympijským hrám v Riu, ktoré sa začnú začiatkom augusta. Práve streľba je jeden z olympijských športov, ktorých sa tohto roku v Riu dočkáme.

To sa ale nepozdávalo spoločnostiam Apple a Microsoft, ktoré sa proti puške postavili na meetingu Unicode Consortium. Kalifornská spoločnosť ako prvá navrhla jeho odstránenie a zároveň vyhlásila, že si nepraje, aby sa daný emoji nachádzal v jej operačnom systéme.

zdroj: 9to5mac.com

Podobným spôsobom už bol z Unicode 9 odstránený emoji znázorňujúci moderný päťboj. Ten okrem iného obsahoval aj muža strieľajúceho zo zbrane.

Najzarážajúcejšie ale je, že sa o pušku zaujíma práve spoločnosť, ktorá má vo svojich vlastných emoji pre iPady, iPhony a iPody viaceré emotikony znázorňujúce napríklad bombu, cigarety, nôž či pištole.


Zdroj titulnej foto: the-peak.ca, pngimg.com

Zdroj: buzzfeed.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre