Mapy v iOS 10 si zapamätajú, kde si zaparkoval auto!

Daška Vanková

Všetky Apple portály sa v posledných dňoch točia iba okolo nového operačného systému. A to práve preto, lebo o ňom ešte mnoho nevieme. Jedna z ďalších noviniek je ukrytá v Mapách.

Stalo sa ti niekedy, že si presne nevedel, kde si zaparkoval auto? Ak nie, udiať sa to pokojne môže, ak si práve v inom meste, ktoré veľmi nepoznáš, alebo si len v obchode s akciami a preplneným parkoviskom. Apple Mapy skrývajú novú funkciu, vďaka ktorej vždy vieš, kde máš zaparkovaný svoj šíp!

Zdroj: idownloadblog.com

Po určitom čase, ktorý stráviš mimo svojho vozidla, ťa Mapy dokonca samy upozornia a pripomenú ti, kde si svoje auto zaparkoval. Dokonca ťa k nemu aj dovedú. Aby však iPhone vedel, kde si auto naozaj nechal, musíš používať Apple CarPlay, ktoré majú napríklad autá značky Škoda, alebo len použiť systém s Bluetooth, ku ktorému iPhone pripojíš. Hneď ako mobil odpojíš, Mapy si miesto zapamätajú a ľahko ťa k nemu navigujú.

Dokonca môžeš do Máp pridať aj fotografiu alebo presné číslo parkovacieho miesta, ktoré si Apple Mapy uložia. Veľmi praktické!


Zdroj titulnej foto: searchengineland.com
Zdroj: idownloadblog.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre