Apple bude predávať čistú energiu

Erich Veselényi

Kalifornský gigant Apple vytvára také množstvo solárnej elektriny, že sa rozhodol otvoriť si dcérsku spoločnosť zaoberajúcu sa jej predajom. Firma ponesie názvov Apple Energy LLC a čaká na schválenie žiadosti, ktorá jej umožní predávať túto energiu po celých Spojených štátoch.

Plánom spoločnosti Apple je vytvoriť 521 megawattov solárnych projektov po celom svete. Tie majú zásobovať všetky dátové centrá, väčšinu obchodov a firemných kancelárií. Apple taktiež vo veľkom investuje do vodných elektrární, bioplynov a geotermálnej energie. Podľa oficiálneho vyjadrenia dokáže spoločnosť vytvoriť toľko čistej energie, aby stačila na pokrytie až 93 % všetkých jej prevádzok.

Zdroj: treehugger.com

Je však možné, že Apple bude v budúcnosti vyrábať toľko čistej energie, že bude presahovať potreby spoločnosti. Kým sa tak nestane, bude potrebné množstvo energie odkupovať od ostatných spoločností.

Firma Apple zarobila v roku viac ako 223 miliárd $, a preto sa nepredpokladá, že bude predaj čistej energie nejaký významný zdroj príjmov - investovať sa do toho ale určite oplatí.

Zdroj: thehindu.com


Zdroj: theverge.com

Zdroj titulnej fotografie: efc.web.unc.edu

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre