Aké sú top platy v Apple?

Lubos Cerven

Príjmy spoločnosti Apple boli 234 mld. USD za rok 2015. Aj keď sa to nezdá, je to dosť peňazí pre 115 000 zamestnancov, čo poviete? Pozrite si nasledovný zoznam najlepšie platených pozícií v Apple, priemerné ročné platy a príslušné požiadavky.

Marketingový manažér: 144 171 USD

Apple potrebuje sebavedomých lídrov a majstrov v komunikácii, schopných odprezentovať nový iPad a zároveň primerane reagovať na feedback od zákazníkov. Výhoda je aj znalosť optimalizácie vo vyhľadávačoch (SEO).

Produktový manažér: 130 506 USD

Jeho úlohou je sledovať a koordinovať celý cyklus produktu, od začiatku vývoja v návrhových systémoch, cez prototyp, testovanie, uvedenie na trh a prípadné updaty.


Zdroj: superdevelop.com

Softvérový inžinier: 121 930 USD

Aby ste mohli byť prijatý ako softvérový inžinier, potrebujete preukázať vedomosti a skúsenosti v programovacích jazykoch Swift, Objective C, Java a ukázať, že vám nie sú cudzie ani Mac/iOS zariadenia. Čerešničkou na torte je, ak sa viete pohybovať v App Store (na pokročilej úrovni).

Projektový manažér: 106 579 USD

Na tejto pozícii musíte preukázať šírku aj hĺbku svojich vedomostí. Musíte porozumieť softvérovým vývojárom a koordinovať každý ich krok, riešiť vzniknuté problémy, vedieť sa rozhodnúť, kam bude projekt smerovať.


Zdroj: pacific.edu

Obchodný zástupca: 84 002 USD

Ak máte viac obchodného ducha ako toho vývojárskeho, môžete rozmýšľať nad touto pozíciou. Obchodný zástupca zodpovedá za predaj a prezentovanie produktov, oslovuje klientov či vedie rokovania.


Pokiaľ vás zaujali pracovné ponuky od Apple a máte chuť to skúsiť, nebude na škodu predtým absolvovať nejaký online kurz, napríklad na stránke cultofmac, kde nájdete dokonca kurzy ku každej vyššie spomenutej pracovnej pozícii. Samozrejme, neberte to ako jediné, čo potrebujete, ale skôr na doladenie vašich schopností. Apple si vyberá najlepších, a ak si pozriete, ako má vyzerať nová centrála spoločnosti, tak vám to bude úplne jasné prečo.Zdroj: techinsider.ioZdroj titulnej foto: guim.co.uk

Zdroj: cultofmac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre