Pracovníkom Apple Store sa zákazníci pravidelne vyhrážajú hrozbou smrti

Zuzana Golecová

Každá práca má svoje plusy aj mínusy. Ale ak si myslíte, že práca predajcu elektrotechniky je nudná a nezáživná, ste na omyle. Nedávno British Insider UK priniesol rozhovor s expracovníkom obchodu Apple, a tak sme mohli nahliadnuť do sveta zamestnancov firmy Apple. Tento rozhovor je výnimočný, pretože zamestnanci prvý deň v zamestnaní musia svojím podpisom potvrdiť, že o svojej práci nebudú verejne hovoriť, písať na sociálne siete, ba dokonca sa nesmú fotiť v pracovných tričkách.

Zdroj:jablickar.cz

Pýtate sa teda, ako tento rozhovor vznikol? Istý bývalý zamestnanec, ktorý zostal anonymný zo strachu, že by sa s ním firma Apple súdila, sa predsa len rozhodol, že ľuďom priblíži jeho bývalé zamestnanie. Hovoril napríklad o platoch, ale aj o tom, že zamestnanci nedostávajú žiadne prémie alebo bonusy. Ale aj o tom, že sa im nespokojní zákazníci dennodenne vyhrážajú smrťou. Takisto, že práca nie je nikdy istotou, že za ten čas, čo tam pracoval, sa tam vystriedalo päť až osem manažérov. Nehovoriac o pracovnom postupe, ktorý býva občas nemožný.

Výhodami je, že každý zamestnanec má zľavu na Apple výrobky a občas priamy kontakt s CEO Timom Cookom. A tiež o 15 % nižšie ceny za akcie AAPL. Firma Apple sa odmietla k článku vyjadriť.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej foto: businessinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre