Koncom roka 2016 sa objavia prvé BMW automobily s integráciou CarPlay

Erich Veselényi

Myslím si, že spoločnosť BMW netreba nikomu predstavovať. Nemecký výrobca luxusných automobilov však patrí medzi hŕstku popredných automobiliek, ktoré do svojich vozidiel stále neintegrovali Apple CarPlay. Táto skutočnosť by sa už koncom roka 2016 mala zmeniť.

Zdroj: pursuitist.com

V dokumente, ktorý naberie platnosť v auguste, sa hovorí o podpore CarPlay ako o jednej z možností pre modely X5M a X6M. Spomínané vozidlá taktiež dostanú 12,25-palcovú dotykovú obrazovku, ktorá ponúkne jednu z najväčších natívnych CarPlay rozhraní.

V dokumente sa navyše hovorí o bezdrôtovom využívaní CarPlay. Táto možnosť je dostupná od minuloročnej iOS 9 aktualizácie. Napriek tomu, že sa automobilka BMW stále neobjavila na oficiálnom zozname Apple CarPlay parterov, je možné, že sa tak stane práve po predstavení spomínaných modelov.

Zdroj: techradar.com

Služba Apple CarPlay mala dosť pomalý štart, no v súčasnosti je k dispozícii u všetkých väčších výrobcov automobilov, ako napr. Ford, Honda, Chevrolet, Hyundai, Kia a aj u najväčšieho BMW súpera, značky Mercedes. Technológia sa, samozrejme, objavuje v stále viac a viac modeloch a postupne ju začínajú využívať aj menší výrobcovia automobilov.


Zdroj: appleinsider.com

Zdroj titulnej fotografie: inautonews.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre