BiCable - Kábel, ktorý zapojíš oboma stranami

Robert Runák

BiCable, novinka, ktorá sa pravdepodobne už onedlho ocitne na trhu technológií. Na prvý pohľad si možno poviete, že je to obyčajný kábel, ktorý slúži na nabíjanie našich mobilov. Omyl! Táto novinka vám pomôže vyriešiť hneď niekoľko každodenných problémov. V prvom rade sa výnimočnosť skrýva v samotnom názve BiCable. Asi každý z nás tuší, že pôjde o niečo zdvojené. Otázkou je čo.

Zdroj: indiegogo.com

Originalita tohto produktu sa skrýva v jeho konektore, ktorý pasuje aj do Lightning konektora, aj do Micro USB. Samozrejme, môžete si povedať, že tento systém nájdete aj pri iných kábloch. Je to možné, ale BiCable oslňuje ešte jednou zaujímavosťou. Určite sa vám už stalo, že ste potrebovali odovzdať vášmu známemu nejaký väčší súbor, ale nedokážete ho poslať a potrebovali by ste počítač na jeho prenos. Tento kábel vám podobné problémy ľahko vyrieši. Jednoducho jeden koniec zapojíte do vášho mobilu a ten druhý, aj keď tam je USB konektor, ľahkým povytiahnutím premeníte na rovnocenný konektor, aký máte zapojený v mobile. Vďaka podpore OTG funkcie môžete takto prenášať súbory medzi mobilmi.

Zdroj: indiegogo.com

Poznáte ten pocit, keď si líhate do postele a potrebujete si pozrieť nejaké veci na mobile, ale baterka vášho miláčika ukazuje skoro nulu po náročnom dni. Nezostáva vám nič iné, ako ho dať na nabíjačku, ktorá je ale priďaleko od pohodlia vašej postele. Po kúpe BiCable Bedside Edition vás podobné problémy veľmi rýchlo prejdú, pretože dĺžka tohto kábla sú neuveriteľné 3 metre!

Zdroj: indiegogo.com

Ďalšou super vlastnosťou tejto novinky je jeho odolnosť. BiCable prichádza s hliníkom pokrytými konektormi, káblom vyrobeným zo zliatiny medi a cínu, pričom je zvonku chránený nylonom, aby už nikdy nedošlo k jeho zalomeniu, prípadne roztrhnutiu.

Zdroj: indiegogo.com

Kompatibilita tohto produktu nie je žiaden problém. Dokážete s ním nabíjať, prenášať súbory (OTG) a synchronizovať každé zariadenie, ktoré obsahuje Lightning konektor alebo Micro USB. Taktiež podporuje QualComm 2.0 a 3.0, čiže adaptéry pre rýchlejšie nabíjanie.

Zdroj: indiegogo.com

Výrobca ponúka tento výrobok v štyroch rôznych farebných variantoch, a to v čiernej, bielej, zlatej alebo vo farbe ružového zlata. Predaj BiCablu by sa mal začať už v júni.

Podľa mňa je táto novinka riešením mnohých problémov a ocení ju každý z nás. Uľahčí nám každodenné starosti a ušetrí zopár nervov. Je vidieť, že výrobca si potrpí na dizajn a kvalitu spracovania.

Zdroj titulnej foto: payetteforward.com
Zdroj: indiegogo.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre