ASAP connect: Budúcnosť USB káblov

Denis Rábek

Určite to poznáš, či už si majiteľom Apple zariadení, alebo nie. Zničené káble od smartfónov, tabletov a podobných zariadení je problém všetkých. Každá spoločnosť s produkciou týchto zariadení šetrí na výrobe nabíjačiek, slúchadiel či adaptérov, a to sa odráža aj na kvalite. Ak s týmito káblami nezaobchádzaš obzvlášť opatrne, za krátky čas sa rozpadnú. S veľmi zaujímavým riešením prichádza projekt na indiegogo.

ASAP Connect ponúka niečo veľmi podobné ako Magsafe z MacBook počítačov. K projektu dostaneš malý konektor, ktorý takmer celý vložíš do daného zariadenia. Ponúkajú Lightning pre Apple zariadenia a MicroUSB pre väčšinu iných značiek. Po vložení tejto malej časti do zariadenia a pripojení USB kábla do zdroja jednoducho priložíš spoje k sebe a magneticky sa prichytia na správne miesto a zariadenie začne nabíjať.

indiegogo.com

Ak sa pýtaš, ako ti môže vďaka tomuto kábel viac vydržať, odpoveď je jednoduchá. Kábel sa najviac ničí pri konci, kde sa viac ohýba, keďže tento kábel má magnetické prichytenie, pri väčšom ohnutí sa jednoducho odpojí. Ďalším faktorom, vďaka ktorému má kábel lepšiu životnosť, je lepšia kvalita a pevnosť.

indiegogo.com

indiegogo.com

Význam má kábel nielen v životnosti, ale aj v jednoduchej pripojiteľnosti. Je ho možné pripojiť jednou rukou bez nutnosti zatláčania do zariadenia. Toto môžete využiť napríklad pri šoférovaní, keď máte mobil na držiaku. Jednoduchým priložením kábla sa kontakty hneď pevne spoja, čo zvyšuje bezpečnosť zariadenia.

**Zdroj: indiegogo.com

*Zdroj titulnej foto: indiegogo.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre