LG ako prvá značka ponúkne snímač odtlačkov prstov na displeji

Matej Bunček

Snímače odtlačkov prstov sa stávajú veľkým hitom najmä v mobilnej divízii. Ešte ani nevyšiel iPhone 7 a konšpirátori tvrdia, že iPhone 8 nebude mať Home Button, pretože ho nahradí 3D Touch. To však spôsobí to, že iPhone 8 nebude mať snímač odtlačkov prstov. Značka LG sa preto rozhodla, že snímač umiestni priamo na displej. Čítaš správne. Priamo na displej. LG totiž tvrdí, že v súčasnosti je to možné.

Zdroj: PCMag.com

Značka LG totiž zobrala veľmi jemnú vrstvu snímača zo zadného krytu svojho telefónu a s veľmi vysokou presnosťou sa to snažila implementovať priamo na prednú stranu, a to na displej. LG tvrdí, že vďaka tejto technológii môžu byť smartfóny ešte tenšie, keďže ide o vrstvu hrubú približne 0.3 mm. Tento nápad tiež môže napomôcť tomu, aby smartfóny boli ešte vodoodolnejšie, pretože namiesto fyzického tlačidla tam nájdete len kov. Čiže žiadne zbytočné diery.
Veľa ľudí ale zaujíma otázka, či Apple použije túto technológiu. Pred pár rokmi totiž odkúpila za nemalé peniaze patent na Touch ID, ktorý sa pohyboval okolo pár stoviek miliónov eur. Preto sa nevie, či by firma Apple odkúpila tento nápad práve od LG, keďže LG sa ho snaží patentovať.

Zdroj titulnej fotografie: updato.com
Zdroj: idownloadblog.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre