Nové AUDI Q3 bude mať skrytý longboard priamo v nárazníku

Matej Bunček

Na tohtoročnom autosalóne v Beijingu predstavila značka AUDI svoj automobil AUDI Q3, ktorý bude mať ako prvé auto na svete vo svojom nárazníku skrytý longboard. A nie hocijaký. Longboard bude poháňaný elektrinou, čiže vy budete určovať len smer jazdy. Ak longboard uschováte naspäť do automobilu, začne si dobíjať batérie.

Zdroj: The Verge

Tento longboard bude však natoľko inteligentný, že sám bude fungovať ako navigácia pre auto a naviac vám bude získavať informácie o teréne pre príjemnejšiu jazdu. Dokonca vďaka nemu budete vedieť, kde sú voľné parkovacie miesta, ak pôjdete do nejakej destinácie. Longboard bude postavený z alumínia a karbónu. Bude mať 3 základné módy.

  1. Bude fungovať ako normálny longboard.
  2. Môžete ho používať ako kolobežku.
  3. Môže fungovať autonómne vďaka smartfónu či SmartWatch.

Zdroj: TheVerge

Longboard bude môcť ubehnúť ne jedno nabitie 11 km a jeho rýchlosť bude presahovať vyše 18 km/h. Čo je dosť na to, aby som mal ja sám z toho strach. AUDI teda posunulo slovo modulové auto na novú úroveň a je otázka času, kedy budú takéto autá ponúkať aj iné firmy. Ja len dúfam, že toto auto čoskoro uzrie svetlo sveta, pretože si myslím, že je to úžasný nápad. Toto e-Car, ako to nazýva AUDI, posunie technológie v aute na novú úroveň. A možno sa o chvíľu dočkáme niečoho ako e-Train alebo e-Bike.

Zdroj: The Verge

Zdroj titulnej fotky: Dennikn
Zdroj: The Verge

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre