Firma Apple začala s objednávkami súčiastok pre Apple Watch 2!

Richard Veselényi

Stále nemáme dostatok informácií o tom, kedy budú svetu predstavené nové hodinky od Apple. To však neznamená, že sa na hodinkách nepracuje. Nasvedčuje tomu aj informácia o objednávkach komponentov od spoločností v dodávateľskom reťazci.

V súlade so svojou nedávno prijatou stratégiou sa Apple snaží rozčleniť svoj dodávateľský reťazec pre druhú generáciu smartwatch na ďalších výrobcov. Medzi výrobcov spájaných s Apple Watch 2 patria Amkor Technology, STATS ChipPAC a takisto aj jednotka z Jiangsu Changjiang Electronics Technology. Práve tieto spoločnosti sa budú pripájať k Advanced Semiconductor Engineering (ASE) pri budovaní nových modulov pre Apple Watch 2. Kinsus Interconnect Technology bude dodávateľ pre zariadenia novej generácie, zatiaľ čo Samsung bude pokračovať vo svojej práci, teda zhotovovať procesor smartwatch, mobile DRAM, NAND flash a ďalšie čipy.
digitaltrends.com Správy naznačujú, že budúci model by sa mal predať cca rovnako ako ten minulý, Apple preto túži použiť viac dodávateľov. S použitím rôznych spoločností na výrobu každého zo svojich produktov (rozdelenie objednávky tých istých komponentov medzi rôzne spoločnosti) znižuje firma Apple riziko spoliehať sa na jediného dodávateľa. Zároveň však tento proces pomáha maximalizovať zisky pre kalifornskú spoločnosť. Vyzerá to naozaj tak, že nové Apple Watch 2 sú za rohom a my sa už čoskoro môžeme tešiť na ďalší level smartwatch od Apple.


Zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Zdroj: cultofmac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre