Fontus - fľaša, ktorá sa sama naplní

Denis Rábek

Ak sa radi chodíte bicyklovať alebo často vyrážate na dlhé výlety do prírody, bude pre vás Fontus výbornou pomôckou. Môžete ísť do prírody bez akýchkoľvek starostí o vodu. Fontus stačí jednoducho rozložiť a do pár minút sa naplní vodou.
Zdroj: indiegogo.com Zdroj: indiegogo.com Zdroj: indiegogo.com Vo vrchnáku fľaše sa nachádza zariadenie pozostávajúce z malého čipu, chladiča a ventilátora.
K stopercentnému naplneniu, ide o 0,8 litra, si počkáte v našej oblasti približne 30-45 minút. V iných, vlhších oblastiach na zemi to môže trvať len 10 minút. V menej vlhkých oblastiach si však pokojne môžete počkať aj dve hodiny.

Pre celý tento systém vymysleli dva spôsoby získavania energie.

Jeden je pre cyklistov
K fľaši dostanete špeciálny držiak na bicykel, ktorý získava energiu na chladenie a skvapalňovanie vody z prúdiaceho vzduchu pri jazde. Keďže by táto energia na dostatočne rýchle skvapalňovanie nestačila, druhým zdrojom je slnečný panel na vrchnej časti držiaka.

Zdroj: indiegogo.com

Druhý spôsob je určený turistom
Energiu na roztáčanie ventilátora získava zo slnečného žiarenia. K fľaši dostanete obal, ktorý po rozložení pripojíte pomocou USB kábla k zariadeniu, a energia roztočí ventilátor. Po chvíli budete mať vo fľaši chladnú čistú vodu.

Zdroj: indiegogo.com

Za 450 USD dostanete obe sady. Ak však máte záujem len o jednu, za tú na pešiu turistiku so solárnym panelom zaplatíte 250 USD a 225 USD dáte za sadu s držiakom na bicykel.

Zdroj titulnej foto: indiegogo.com
**Zdroj: indiegogo.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre