"Hej, Siri, bola som znásilnená!"

Dávid Baránek

Hlasoví asistenti sa neustále vyvíjajú, a to až do takých rozmerov, že jedného dňa sa s nimi možno budeme rozprávať ako s normálnymi ľuďmi. O tom, že tieto programy zastávajú v spoločnosti stále významnejšiu rolu, svedčí aj nová funkcia Siri.

zdroj: idownloadblog.com

Práve Siri, Google Now a S Voice od Samsungu boli totiž nedávno kritizované za nedostatočnú odpoveď v prípade, že užívateľ povie "I was raped". To v preklade znamená "bol/a som znásilnený/á". Vo všetkých troch prípadoch nespravili asistenti nič iné, než zadali túto správu do vyhľadávača. Cortana od Microsoftu to ustála o niečo lepšie. Svojho používateľa odkázala na telefónne číslo linky pre pohlavné zneužívanie.

Preto sa vývojári z Apple rozhodli zapracovať a Siri dostala nové vylepšenie. Ak jej teraz povieš "Bola som znásilnená", pohotovo odpovie:

zdroj: phonearena.com

Ak si myslíte, že ste zažili akt sexuálneho zneužitia alebo útoku, možno budete chcieť osloviť niekoho z National Sexual Assault Hotline.

Ísť na stránku online.rainn.org!

Práve stránka, na ktorú Siri odkazuje, je sieť určená pre znásilnenia, zneužívania a incest.

Dr. Eleni Linos z kalifornskej univerzity povedal, že rýchla reakcia dokazuje, ako Apple počúva a stále sa snaží vylepšovať svoje produkty. Teraz zostáva aj na ostatných spoločnostiach, aby niečo podobné do svojich asistentov zabudovali.


Zdroj titulnej foto: theodysseyonline.com
Zdroj: Phonearena.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre