Vďaka tejto aplikácii získaš na iPhone vychytávky zo Cydie bez Jailbreaku

Marián Novikmec

Napadlo ti niekedy, aké by to bolo, ak by si mohol na svoj iPhone nainštalovať rôzne vychytávky podobné tým z Cydie bez toho, aby si musel čokoľvek zložito nastavovať alebo dokonca inštalovať Cydiu? Že to nejde? Tak to si na veľkom omyle. Riešenie sa volá Extensify a umožňuje ti nainštalovať napríklad Phantom na ukladanie fotiek, ktoré ti tvoji priatelia poslali na Snapchat.

Funguje to na základe profilov, ktoré sa nainštalujú v nastaveniach zariadenia. Už v minulosti sme mohli vidieť podobné vychytávky, nikdy však nie taký kompletný systém.

Po tom, čo si používateľ zvolí niektorý z dodatkov, sa mu na ploche objaví nová aplikácia, ktorá sa na pohľad líši od tej starej len tým, že má za názvom znak plus. Používateľovi tak ostane aj stará aplikácia a on si sám môže vybrať, či chce používať práve ju, alebo jej vylepšenú verziu stiahnutú z Extensify. Samozrejme, starú aplikáciu je možné odinštalovať.

Celé to síce vyzerá úžasne, no je tu hneď niekoľko nevýhod, o ktorých by sme ťa radi informovali. V prvom rade je to fakt, že ide o úplne novú aplikáciu, a tak je zatiaľ výber zúžený. Zatiaľ čo tento nedostatok sa pravdepodobne čoskoro odstráni, fakt, že je možné upravovať iba jednotlivé aplikácie a nie samotné prostredie systému, zamrzí o trocha viac. Nikdy si tak nestiahnete inak vyzerajúce ikonky na plochu a ani iné možnosti rýchlych skratiek do Control Centra.

Tou najväčšou nevýhodou je, že táto služba je spoplatnená sumou 8,99 dolárov na dobu 3 mesiace. Neskôr by sme sa mali dočkať tiež vyššieho balíčka na 6 a 12 mesiacov, ktorých ceny by mali byť výhodnejšie.

Zatiaľ sa Extensify nachádza iba v štádiu skorej bety a nie je možné oficiálne si ho zakúpiť. Už čoskoro by sa to malo zmeniť. Ak však máte záujem nainštalovať si Extensify medzi prvými, tak odporúčame registrovať sa na stránke https://extensify.io/softlaunch/, kde každú chvíľu náhodne vyberajú ľudí, ktorí následne podstúpia platbu a registráciu. Po nej si budú môcť stiahnuť do iPhonu tento obchod s aplikáciami.

Je otázne, koľko používateľov sa rozhodne platiť paušálne za niečo, pričom nemajú istotu, že to bude fungovať aj po update na nový iOS. Navyše, stále ide o neoriginálnu cestu, a aj keď sú riziká kradnutia osobných údajov či zhodenia celého systému a nutnosti restore celého systému oproti Jailbreaku úplne minimálne, tak predsa len nejaké existujú. Jailbreak je zdarma a umožňuje si skutočne prispôsobiť systém podľa predstáv. Extensify je však iba chudobnejšia, hoci bezpečnejšia a rýchlejšia alternatíva, ktorá je navyše spoplatnená.


Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: 9to5mac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre