Rozšírenie internej pamäte na MacBookoch

ThinkApple

Nestačí ti interná pamäť na tvojom Macbooku? Ak máš verziu PRO, ešte sa to ako-tak poriešiť, no ak si zainvestoval do MacBooku Air s kapacitou 128 GB, tak to je už trochu iná výzva. Samozrejme, ak ho využívaš aj na niečo iné ako sledovanie seriálov, prípadne na študijné či pracovné účely.
Zdroj: www.owcdigital.com

Ak ti nebude stačiť pamäť a nemáš rád externé HDD, firma OWC digital prináša riešenie, ktoré poteší snáď každého užívateľa MacBooku. Ponúka až 8-násobné rozšírenie pôvodnej pamäte, no táto možnosť sa týka iba Macov od roku 2013 a novších. Inak je to pri MacBookoch Air, ktoré je možné rozšíriť, aj keď boli vyrobené v roku 2008, čo je trocha na škodu, pretože dosť veľa ľudí má stále MacBook Pro 2012. Výhodou je, že túto možnosť majú aj ľudia s MacBookmi Air.
Zdroj: www.owcdigital.com

Má to však aj svoje nevýhody. Na Slovensku, samozrejme, zatiaľ chýbajú predajne, kde by ti v tvojom Macu vymenili pamäť za väčšiu, a tak si budeš musieť urobiť všetko sám. Firma myslela aj na tieto prípady a poskytuje videonávod. Výmena nie je zložitá, no treba byť nesmierne opatrný. Budeš potrebovať aj naozaj malé skrutkovače.
Zdroj: owcdigital.com Ceny: MacBook Air 2013 - 2016 SSD do 1TB - 348 $
MacBook Pro SSD od 240 GB do 1TB - 135 $, 218 $, 420 $
Ďalšie ceny nájdeš TU.

Zdroj titulnej fotky: owcdigital.com
Zdroj: owcdigital.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre