┃NÁVOD┃Šifrovanie dát na Macu cez FileVault

ThinkApple

Určite si počul o počítačovom víruse, ktorý momentálne rieši celý internet, kedže ide o jeden z mála na OS X. Na ochranu proti vírusom a krádeži dát firma Apple skutočne myslela, a to v rámci funkcie FileVault, ktorá zašifruje podľa XTS-AES 128 šifrovania všetky tvoje dáta. Funkcia je dostupná v OS X Lion a novších.
Zdroj: techworldmag.com

Prvý krok je:
Nastavenia--> Bezpečnosť a súkromie --> FileVault

Následne treba kliknúť na kladku, aby si získal administrátorské práva, potom na tlačidlo aktivácie FileVault "Turn On FileVault".
Zdroj: apple.com Pri aktivácii sa vás počítač sám spýta na potrebné informácie. Podstatné je heslo od iCloudu, pretože je to jediná možnosť, ako obnoviť a zachrániť svoje dáta v prípade, že zabudneš FileVault heslo.

Ak máš na svojom OS X registrovaných viacero účtov, musíš zadať heslo od každého účtu, na ktorom by si chcel aktivovať FileVault, pretože aktiváciou sa zašifrujú len dáta patriace tvojmu účtu.
Zdroj: apple.com Následne si zvolíš metódu obnovy hesla v prípade jeho zabudnutia a FileVault je pripravený na šifrovanie. Šifrovanie prebehne po reštarte počítača a priprav sa na to, že vždy, keď vypneš svoj PC, budeš musieť zadať heslo od FileVaultu. Vypnutím myslím kompletné vypnutie, nie prechod do režimu spánku. Čiže si týmto vypneš auto log-in.

Zdroj titulnej fotky: tekrevue.com
Zdroj: thinkapple.sk

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre