Siri príde na OS X 10.12 už tento rok

Marián Novikmec

Keď v roku 2011 spolu s iPhonom 4s predstavili revolučnú hlasovú asistentku menom Siri, dúfali sme, že sa jej dočkáme aj na Macoch. Uplynulo takmer 5 rokov, najpokročilejšia hlasová asistentka zavítala okrem iOS aj na WatchOS a do novej Apple TV a OS X tak ostal jediný systém, ktorý túto asistentku neponúka. Aj keď je pravda, že počítače sú na ovládanie asi najjednoduchšie a najrýchlejšie a že práve hodinky Apple Watch a nová Apple TV sú zariadenia, ktoré túto vychytávku potrebovali ako soľ, je to trocha škoda.

Všetko by sa však malo zmeniť už koncom tohto roka spolu s predstavením OS X 10.12, ktorého kódové označenie je aj Fuji. Ten by mal priniesť Siri v celej svojej kráse.

zdroj: money.cnn.com

Nachádzať by sa mala nachádzať v Menu Bare v podobe ikonky. Po kliknutí na ňu by sa malo objaviť rozhranie, ktoré by malo byť veľmi podobné s tým na ostatných systémoch. Používatelia by tiež mali dostať možnosť nastaviť si pre Siri klávesovú skratku a do Systémových nastavení pribudne nová kategória, kde si každý bude môcť hlasovú asistentku nastaviť podľa svojich potrieb. Zariadenia Mac, ktoré budú pripojené k zdroju napájania, by tiež mali ponúkať možnosť aktivácie Siri hlasovým povelom "Hey Siri" podobne, ako to umožňuje iOS 9 a novší.

Siri je jednou z najžiadanejších funkcií od dôb OS X Mavericks. Mala by mala byť pomocníkom pri každodenných činnostiach, ako je čítanie e-mailov či pridávanie udalostí do kalendára.

zdroj: youtube.com


Zdroj titulnej foto: macrumors.com
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre