Ako vyzerajú snímky z duálneho fotoaparátu?

Tomáš Benetin

Hovorí sa, že Apple tento rok zavedie v iPhone 7 novú technológiu fotoaparátov - dual camera. Aj keď niektoré Android telefóny už duálny fotoaparát obsahujú, nijak vážnejšie kvalitu výslednej fotky neovplyvňujú.

CNET nedávno vypustil video, ktoré ukazuje technológiu duálneho objektívu od spoločnosti Corephotonics v akcii. Zameranie spoločnosti sa výrazne podobá zameraniu začínajúcej firmy Linx, ktorú minulý rok kúpila spoločnosť Apple.

Video ukazuje technológiu dual-objektívu v akcii spolu s optickým 5-násobným zoomom oproti štandardným senzorom. Podľa reportéra CNET-u, ktorý fotoaparát testoval, snímky urobené na iPhone 6s Plus nezodpovedajú ostrosti a detailom na fotografiách urobených senzormi Corephotonics.

Corephotonics v súčasnej dobe ponúka tri rôzne modely pre použitie v smart telefónoch: prvý z nich je vybavený 13 Mpx a 8 MP fotoaparátom s 3x optickým zoomom; druhý je najtenší senzor spoločnosti, ktorý používa dve 13 Mpx kamery pre lepšiu kvalitu v zhoršených svetelných podmienkach, tu nenájdeme žiaden optický zoom. Tretí model s názvom "Hawkeve" znovu využíva dva senzory 13 Mpx a k ich patentovanej technológii sa pridáva 5x optický zoom.

Linx je mladý startup, ktorý bol získaný spoločnosťou Apple, tiež ponúkne podobnú technológiu dual-camera. Hovorí sa, že Apple použije duálny fotoaparát len do väčšieho iPhonu 7 Plus, no konkrétnejšie informácie k dispozícii nie sú. Osobne sa veľmi teším na duálny fotoaparát, fotky urobené takýmto snímačom budú opäť na míle ďaleko pred konkurenciou.

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre