V aukcii boli predané staré sandále Steva Jobsa

Erich Veselényi

Pokiaľ trpíš zvláštnou formou fetišu a odjakživa sa ti chce ňuchať staré sandále Steva Jobsa, máme pre teba zlú správu. Práve tie boli spolu s rôznymi ďalšími predmetmi týkajúcich sa Stevovho života vydražené počas aukcie. Predmety siahajú až do čias spoločnosti NeXT a odniesol si ich zatiaľ neznámy kupec.

Celkovo 7 kusov rôznych vecí pochádza z osobnej zbierky Marka Sheffa, ktorý patril medzi Stevových priateľov. Tu sa mi vynára otázka, či Steve vedel, že mu jeho kamarát kradne staré sandále. Darmo, ľudia sú zvláštni...

Zdroj: cultofmac.com

Mark Sheff sa pre Business Insider vyjadril, že tieto predmety si privlastnil, len čo ich Steve vyhodil. Vyhadzovanie vraj bolo u Steva dosť frekventované, keďže si nechával len veľmi málo vecí.

“Niektoré som si nechal, niektoré som podaroval zberateľom alebo priateľom. Zbierka, ktorú som vytvoril, je celkom náhodná,” povedal Sheff.

Zdroj: matome.naver.jp

V predaných veciach sa nachádzal pár starých Jobsových Birkenstock sandálov, čierny NeXT rolák, použité hodinky značky Seiko a skupina menších predmetov ako NeXT vizitky alebo staré Apple pero.

Cena každého z kusov ostáva neznáma, no ponuka sa začínala na 850 $. Cena za skupinu menších predmetov rástla až na 3 400 $. O pár rokov možno pán Mark Sheff vytiahne zo skrine obnosené spodné prádlo Steva Jobsa a začne ho predávať s mottom “become a Steve Jobs”.


Zdroj titulnej fotografie: wfiles.brothersoft.com

Zdroj: cultofmac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre