Dune Case totálne okopíroval dizajn Mac Pro

Erich Veselényi

Nový Kickstarter projekt Dune Case ponúka PC, ktorý akoby z oka vypadol nám veľmi dobre známemu cylindrovému dizajnu zariadenia Mac Pro od spoločnosti Apple.

Dune Case v zlatej a čiernej farbe vyrobený z hliníka sľubuje nové “inovatívne riešenie”, ktoré je “elegantné a štýlové” v porovnaní s ostatnými PC. Na stránke sa však neobjavujú žiadne referencie na Mac Pro, naopak, výrobca označuje tento nápad ako totálnu novinku.

Zdroj: macrumors.com

Zatiaľ čo orgány Dune Case sú, samozrejme, iné než pri Mac Pro (chýba jednotné tepelné jadro, ktorého funkcia je absorbovať a rozptyľovať teplo), vizuálnu zhodnosť nemožno poprieť. Je tu však jeden zásadný rozdiel. Dune Case je omnoho väčší.

Zdroj: macrumors.com

Cylindrový tvar tohto PC umožňuje vertikálne prúdenie vzduchu, vďaka čomu nedochádza k nadmernému prehrievaniu jeho komponentov. Do jeho útrob je možné zabudovať dve 2,5-palcové jednotky SSD, Inter Core čip 7, najnovšie grafické karty. Ďalej obsahuje USB 3 porty, ethernet a HDMI 1.4 výstup.

Zdroj: macrumors.com

Ďalším rozhodujúcim faktorom je cena. Tá je pri Mac Pro pre obyčajných smrteľníkov skutočne vysoká a začína na 3 000 $. Za Dune Case zaplatíme výrazne menej, pretože cena začína na 129 $. Tento klon zvýšil na Kickstarteri svoju hodnotu z 38 00 $ na 130 000 $ a stále mu ostáva 26 dní do ukončenia kampane. Ak sa však do tohto prípadu obuje samotná firma Apple a zažaluje ich za kopírovanie dizajnu, je možné, že projekt nikdy neuzrie reálne svetlo sveta.


Zdroj titulnej fotografie: kickstarter.com

Zdroj: macrumors.com

Zdroj: wired.it

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre