Čo tak Tesla Model S pre deti ? V máji sa to stane skutočnosťou...

Branislav Šranko

Od začiatku firmy Tesla Motors s nadšením pozorujem každučký krok tejto automobilky dúfajúc, že si raz takéhoto tátoša kúpim. Tesla Motors v súčasnosti predáva dva modely. Konkrétne Tesla Model S a Tesla Model X. Momentálne je v pláne Tesla Model III, o ktorom sme ale už písali.

Ako som lustroval internet, natrafil som na článok o pripravovanom elektrickom autíčku pre deti, ktoré bude mať podobu automobilu Tesla Model S. Celkom som sa potešil, že aj skôr narodení sa budú môcť tešiť z tohto jedinečného auta.

Zdroj: gannett-cdn.com

Spoločnosť Radio Flyer, ktorá je výrobcom známych malých elektrických autíčok a trojkoliek, oznámila na svojich stránkach, že na trh uvedie v máji 2016 "mini Tesla Model S" pre našich najmenších. Cena tohto autíčka bude 499 $, čo je v prepočte cca 450 €, 12 150 CZK. Radio Flyer tieto vozidlá vyvinula v spolupráci s Tesla Motors.

Spoločnosť bude autíčka predávať v troch farebných variantoch, a to červená, modrá a strieborná metalíza. Budú vybavené špeciálnymi lítium-iónovými batériami, ktoré by sa mali nabíjať rýchlejšie a vydržať dlhšie než akékoľvek iné batériou napájané vozidlo pre deti.

Viac v tomto videu:

Zdroj titulnej foto: img.gizmag.com
Zdroj: money.cnn.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre