Apple plánuje otvoriť novú vlajkovú predajňu v centre Štokholmu

Filip J. Kopernický

Obyvatelia Švédska by sa už čoskoro mohli tešiť z nového Apple Store. Apple sa totiž chystá začať výstavbu novej vlajkovej predajne priamo v centre mesta Štokholm.

Apple stále bojuje s množstvom povolení a plánovacích procesov, avšak dúfa, že nová predajňa by mohla byť podobná najslávnejšej predajni na Fifth Avenue v New Yorku. Na urýchlenie tohto procesu bola do rokovaní s mestskými úradníkmi osobne zapojená aj vedúca maloobchodu Angela Ahrendts.

Zdroj: appleinsider.com

Nová predajňa by mohla vyrásť v blízkosti severného konca kráľovskej záhrady v centre Štokholmu. Plán počíta s celopresklenou fasádou, cez ktorú by bolo vidieť samotný slávny park. V pláne je ďalej zahrnuté aj vonkajšie štýlové posedenie pri kaviarenských stoloch a fontáne.

Apple očakáva, že oficiálny návrh predstaví Norman Foster už budúci týždeň na výstave v Štokholme v Dome kultúry. Ak sa nevyskytnú žiadne prekážky, spoločnosť má za cieľ otvoriť novú predajňu v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Aktuálne ale ešte nie je známe, aké plány má Apple s aktuálnou predajňou, ktorá sa nachádza v nákupnom stredisku Täby Centrum v Štokholme.

Zdroj titulnej foto: appleinsider.com
Zdroj: appleinsider.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre