Safari už nebude mať problém s odkazmi na Twitter

MUDr.Nudl

Už bolo načase, aby firma Apple zareagovala na sťažnosti používateľov vstavaného internetového prehliadača Safari. Vývojár Dieter Komendera dal verejnosti vedieť, že sa tak stalo s treťou, novou beta verziou operačného systému pre Mac OS X 10.11.4, ktorá je pre vývojárov na stiahnutie a testovanie pripravená od pondelka.

Problémy sa týkali skrátených internetových odkazov t.co vedúcich na stránky twitter.com. Odkazy sa nenačítavali správne a často sa používateľom otvorila iba prázdna stránka.


Zdroj: macrumors.com

Odkazy, ktoré nepoužívali bezpečnostný protokol HTTPS, neboli postihnuté, rovnako problémom netrpeli ani iné webové prehliadače. Používatelia Safari riešili tento problém rôzne - viacnásobne opätovne načítavali stránku, čistili súbory z cache pamäte, otvorili odkaz v inom webovom prehliadači... Neboli to príliš elegantné riešenia.

V predchádzajúcom mesiaci upozorňoval na tieto nepríjemnosti vývojár Timothy Hatcher, ktorý uviedol, že problém nie je v renderovacom jadre prehliadača Safari (WebKit) a že spoločnosť Apple už chybu identifikovala a opravila. Aktualizácia operačného systému OS X 10.11.4 by mala byť dostupná pre verejnosť pred začiatkom apríla. Záležať bude najmä na počte ďalších beta verzií.

Zdroj titulnej foto: techradar.com
Zdroj: macrumors.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre