Je pravdepodobné, že v Nitre sa bude vyrábať TV

MUDr.Nudl

Nitra nedostane finančnú injekciu iba od firmy Jaguar Land Rover, ale aj od galantskej firmy Jasplastik-SK. Spoločnosť chce investovať 17,6 miliónov eur do vytvorenenia nového závodu v priemyselnom parku Nitra-Sever. Podľa správ sa chystá vytvoriť 140 pracovných miest a požiadala rezort hospodárstva o dotáciu vo výške 3,9 miliónov eur.

Začiatky spoločnosti Jasplastik-SK siahajú 15 rokov do minulosti, keď začínala s dodávkami pre svetových výrobcov televízorov. Zlatým obdobím pre ňu boli roky 2009 až 2011. Terajšia situácia však nie je až taká sľubná, závody na Slovensku sa snažia viac-menej iba prežiť.Zdroj: phonearena.com

Preto je táto investícia odvážna i na firmu Jasplastik-SK, ktorá je momentálne jedným z hlavných dodávateľov plastových a polystyrénových výrobkov pre automobilový a elektrotechnický priemysel. Jej kľúčovým odberateľom je výrobca elektrotechniky a televízorov, firma Foxconn Slovakia. Foxconn stojí za výrobou viacerých produktov pre spoločnosť Apple. Na Slovensku však vyrába najmä televízory.

Ak vezmeme do úvahy:

  • že v novom závode sa bude produkovať nejaká bližšie nešpecifikovaná novinka,
  • že Jasplastik-SK má skúsenosti najmä s výrobou televízorov,
  • že hlavným odberateľom naďalej zostane Foxconn,
  • že investícia v ťažkom období je bez skvelého plánu hlúposťou,
  • a že o Apple TV sa diskutuje už dlhšiu dobu,

je od analytikov iba logické, aby si pod "novinkou" predstavovali práve Apple TV.

Zdroj titulnej foto: macrumors.com
Zdroj: hnonline.sk

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre