#BeforeFacebook: Pamätáš sa ešte na život bez sociálnych sietí?

Anton

Čas letí rýchlejšie, ako by si si myslel. Povedal by si, že Facebook dnes oslavuje už dvanáste narodeniny? Je síce pravda, že pravý facebookový ošiaľ dorazil na Slovensko až o čosi neskôr, no aj Slováci tejto sociálnej sieti prepadli pomerne rýchlo. Vieš si predstaviť svoj život bez Facebooku?

Poznáš ten pocit, keď ti príde už 235. pozvánka na Farmville (ak teda nie si jeden z tých, ktorí ich neprestajne posielajú), ten pocit, keď lajkuješ niektoré veci len preto, aby si ťa niekto všimol, alebo naopak, keď o druhej ráno sleduješ profil svojho/svojej ex, vieš, len tak, z čistej zvedavosti? Ak si si aspoň na jednu z otázok povedal áno, si Facebook pozitívny. Či sa ti to páči, alebo nie.

Prvý layout Facebooku:
Zdroj: blog.shareaholic.com Na Twitteri sa na počesť narodenín Facebooku objavili príspevky s hashtagom #BeforeFacebook. Aj samotný Facebook oslavuje svoje narodeniny a pri príležitosti tohto špeciálneho dňa určite aj tvoju nástenku zaplavili „spomienkové“ videá tvojich priateľov. Predstavitelia sociálnej siete vychádzajú z predpokladu, že Facebook spája ľudí, preto deň jeho vzniku označili aj za Deň priateľstva. Posúď ale sám, či ti sociálne siete vo všeobecnosti pomáhajú sa s priateľmi spojiť, alebo sa kvôli nim naopak cítiš osamelejšie.

Americký televízny moderátor Chris Hardwick a partia jeho kolegov-komikov v šou @midnight na Comedy Central spustil vlnu pred-sociálno-mediálnej nostalgie. Zjednodušene povedané: ako to vyzeralo pred Facebookom? Výsledok nočnej hry *#HashtagWars si pozri na tweetoch nižšie.
A do komentárov nám napíš, aký bol tvoj prvý príspevok na Facebooku. Ak sa teda nehanbíš.

zdroj titulného obrázka: qzprod.files.wordpress.com
zdroj: cnet.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre