Tajný tím zamestnancov skúma virtuálnu realitu

Erich Veselényi

Pokiaľ ste si mysleli, že firma Apple len nečinne sedí a prizerá sa, ako sa spoločnosti Facebook, Sony, Google, HTC alebo Samsung hrajú s virtuálnou realitou, mýlili ste sa. Kalifornský gigant totiž tajne vytvoril obrovský tím odborníkov, ktorý skúma rôzne myšlienky tohto fenoménu.


alt (Zdroj foto: samsung.com)

Podľa zistenia portálu The Financial Times sa v tejto skupine nachádza viac ako stovka inžinierov a odborníkov zaoberajúcich sa virtuálnou a rozšírenou realitou. Skupina vraj pracuje na VR headsete už niekoľko mesiacov, no zatiaľ nie je jasné, či už prišli s konkrétnou predstavou produktu.

Medzi odborníkov, ktorí sa nedávno pripojili k tímu, patrí napríklad aj Doug Bowman, profesor z Virginia Tech, ktorý je špecialista na 3D rozhranie virtuálnej reality. V skupine sa taktiež nachádzajú pracovníci, ktorí predtým pracovali na produktoch Microsoft Hololens alebo Lytro.


alt (Zdroj foto: appleapple.top)

Ďalším náznakom toho, že Apple má skutočne záujem o virtuálnu realitu, je vyjadrenie Tima Cooka počas jeho prejavu o ziskoch spoločnosti. “Myslím si, že je to naozaj skvelá vec, ktorá má niekoľko zaujímavých aplikácií,” povedal Cook investorom.

No a v neposlednom rade tomu nasvedčuje aj nákup firiem ako Metaio, Faceshift, PrimeSense alebo Emotient, ktoré sa práve virtuálnou realitou zaoberajú.


Zdroj titulnej foto: ecestaticos.com
Zdroj: cultofmac.com

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre