Na toto všetko od Apple sa môžeme tešiť v roku 2016

Marián Novikmec

Rok 2016 je tu a aj keď firma Apple okrem nových verzií operačných systémov nič nepredstavila, môžeme sa tešiť na plno skvelých (dúfajme) nových produktov. Poďme sa na ne spoločne pozrieť.


Asi najviac očakávanou novinkou je nový iPhone 7 a jeho väčší brat iPhone 7 Plus. Tých by sme sa mali dočkať v septembri.

Tento model by na rozdiel od všetkých svojich predchodcov nemal mať jack na slúchadlá, dočkať by sme sa preto mali novej verzie EarPods, ktorá by sa mohla volať napríklad AirPods. Uvidíme, čo si pre nás Apple prichystá.

Nový telefón od spoločnosti z Cupertina by tiež mohol priniesť nové funkcie, ako je napríklad vodoodolnosť či bezdrôtové nabíjanie.

Dočkať by sme sa tiež mali menšej verzie, ktorá by sa mala volať iPhone 6e. Prísť by mala v marci a na rozdiel od iPhone 5c by nemala mať plastové telo.

Apple tiež predstaví novú generáciu Apple Watch, ktorá ponúkne napríklad Face Time kameru pre videohovory.

Na svoje si tiež prídu majitelia veľkého iPadu Pro. Ten čaká v roku 2016 znovuzrodenie v podobe druhej generácie.

Ak však nemáš rád obrovské tablety, Apple ťa nesklame. Ponúkne vylepšenú verziu iPadu Air s číslom 3. Toho sme sa mali dočkať už minulý rok, z nejakého dôvodu sa však tak nestalo.

A pre profesionálov by mal prísť nový Mac Pro. Zmienky o ňom sa objavili v poslednej bete OS X.

Firma Apple tento rok predstavila nový MacBook s 12" retina displejom, ktorý pôsobí ako z budúcnosti. Jeho nedostatkami však sú kratšia výdrž batérie (oproti ostatným MacBookom) a horší pomer ceny a výkonu. To by sa mohlo zmeniť tento rok pri druhej generácii.

MacBook Air už dávno nie je najtenší a najľahší z ponuky, čo by sa však mohlo zmeniť. Dočkať by sme sa tiež mali 15" verzie tohto najdostupnejšieho MacBooku od Apple.


Nový hardvér znamená aj nový softvér. Už čoskoro by sme sa napríklad mali dočkať finálnej verzie iOS 9.3, ktorá ponúkne napríklad nočný režim.

Rovnaká aktualizácia tiež prinesie novinku pre iPad: používateľské účty.

Apple ale neplánuje zabudnúť ani na počítače. Tam príde nový operačný systém. Bohužiaľ, zatiaľ nevieme, čo ponúkne ani ako sa bude volať.

Dočkáme sa aj ďalších noviniek, novej verzie programovacieho jazyka Swift či nového Campusu, do ktorého by sa mala firma Apple na konci tohto roka z časti presťahovať.

Je tiež možné, Apple ukáže ONE MORE THING tak, ako sme už zvyknutí. Bude to bájne Apple vozidlo. O tomto môžeme zatiaľ iba špekulovať.


V každom prípade by mal byť rok 2016 v Apple skutočne zaujímavý. Tešíš sa?

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Komentáre